Rewitalizacja domu rodzinnego Otto Freundlicha.

Fundacja na Rzecz Rewitalizacji Miasta Słupska pn. „Moje Miasto Słupsk” wspólnie z Przedsiębiorstwem Gospodarki Mieszkaniowej  Sp. z o.o. przystąpiła do rewitalizacji budynku przy ul. Tuwima 34 w Słupsku. Budynek ten jest częścią historii Słupska. Mieszkał w nim Otto Freundlich (1878-1943), znany na całym świecie artysta zaliczany do pionierów sztuki abstrakcyjnej. Dzisiaj jego dzieła znajdują się między innymi w Centrum Pompidou w Paryżu i Museum of Modern Art w Nowym Jorku. Największą kolekcję dzieł Freundlicha posiada francuskie Musee de Pontoise.
W 2007 roku na tyłach słupskiego ratusza odsłonięto rzeźbę „Otwarta głowa” autorstwa Jana Stanisława Wojciechowskiego. Jest to pierwsza  w Polsce rzeźba  powstała w ramach „Drogi Pokoju” stanowiącej nawiązanie do idei Freundlicha polegającej na wytyczeniu w Europie drogi rzeźb. Niestety pomimo, że Freundlich to artysta klasy światowej, jego osoba i dorobek nie jest szeroko znany  mieszkańcom naszego miasta.
Pierwszym etapem, aby to zmienić jest przeprowadzenie rewitalizacji budynku w którym mieszkał artysta, przyległego podwórka oraz zmiany dotychczasowej funkcji tej nieruchomości. Kapitalny remont budynku wraz z odtworzeniem zabytkowych elementów prawdopodobnie przekroczy kwotę 500 tysięcy złotych. Jeszcze nie wiadomo, co będzie znajdowało się w odrestaurowanym domu rodzinnym Freundlicha. Na razie trwają negocjacje z właścicielami dwóch mieszkań w kierunku ich zamiany na inne lokale. Koordynatorem całego przedsięwzięcia jest Paweł Szewczyk, Prezes Fundacji na Rzecz Rewitalizacji Miasta Słupska pn. „Moje Miasto Słupsk”